"Tūrists- tas ir dvēseles stāvoklis. Vēlme ceļot, izzināt un atrast, noved pie brīnumainām atklāsmēm. Par sevi, par dzimto vietu. Tūrisma salidojuma ideja- satiekamies, iepazīstamies un dodamies tālāk jau ar pleca sajūtu" Māris Olte.

PAR pasākumu

Tūrisma salidojums notiks 8. septembrī Ērgļos. Tas ir pasākums, kura ietvaros sanāks kopā  Latvijas tūrisma profesionāļi un entuziasti, lai demonstrētu aktīvā tūrisma prasmes un ļautu izmēģināt dažādus aktīvā tūrisma veidus ikvienam interesentam. Tas ir stāsts par virvjošanu, pastaigu kokos, gar ūdeņiem, mežā un purvā, laivošanu, riteņbraukšanu, nūjošanu un staigāšanu pa lentu. Par jebko, kas ir aktīvs, ko varam darīt dabā un kas veido tavu dzīves stilu.

Pasākuma norises vieta ir bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perons jeb aktīvā tūrisma centrs “Ērgļu stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir ideāls nebeidzamu izmēģinājuma un eksperimentu poligons pie dabas.  “Stacija” rada priekšnoteikumus tam, lai Ērgļi kļūtu par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”.

Pasākuma centrālā norises vieta - Ērgļu dzelceļa stacija, Stacijas iela 1, Ērgļi.


Pasākuma basic

Pasākuma pirmā daļa sākas ar 10 dažādiem pārgājieniem pa Vidzemes augstienes, tai skaitā Ērgļu novada, teritoriju.

Par gidiem esam izvēlējušies: 

9:00- 10:00 Pārgājiena dalībnieku reģistrēšanās.  Pārgājienā piedalās visi, kas savlaicīgi aizpildījuši pieteikuma anketu un veikuši reģistrāciju klātienē. Pieteikuma anketas aizpildīšana un apmaksa jāveic līdz  6. septembrim. Viena dalībnieka dalības maksa no 15 līdz 20 EUR ( atkarīgs no izvēlētā maršruta), jauniešiem no 7- 17 g.v. viena dalībnieka dalības maksa no 12- 17 EUR (atkarīgs no izvēlētā maršruta), bērniem līdz 7 g.v. - bezmaksas. Cenas norādītas bez PVN. 

10:00 - 10:30 Starts. Detalizēta informācija par katru pārgājienu, tā grūtības pakāpi, ilgumu, saturu sniedz attiecīgais pārgājiena gids. Dalībnieku nogādāšanai līdz maršruta sākumpunktam vai līdz pasākuma centrālajai norises vietai pēc pārgājiena tiks nodrošināts autobuss. 

Maršrutu apraksti skatāmi šeit.

Informācija par reģistrēšnos vienas dienas jauniešu nometnei skatāma šeit


PASĀKUMA ACTIVE

Ērgļu dzelzceļa stacijā visas dienas garumā, sākot no plkst. 12:00, notiks aktīvā tūrisma paraugdemonstrējumi, izglītojošas darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem: 

 • laivošanas triki Vecmuižas ezerā,
 • testa braucieni ar elektrovelosipēdiem ( SMART bike), 
 • jaunākā tūrisma inventāra testi, 
 • virvju tūrisms,
 • slack line,
 • orientēšanās sacensības,
 • disku golfa sacensības trasēs: Braku takas, Disku golfa stadions, Ērgļu gaisa spēki,
 • alpīnima prasmes, 
 • "medības" ar loku,
 • kāpšana kokos, 
 • sadzīvošana ar augstumu,
 • LEAVE NO TRACE, www.skauti.lv

"Tūrisma salidojums" ir akcijas piedzīvo dabā ar tematisko ievirzi "Cik ienes- tik iznes" noslēguma pasākums. 

Atrodi sev vispiemērotāko veidu, kā aktīvi pavadīt laiku dabā kopā ar tādām organizācijām, kā  Eži, Hiking in Latvia, Sense of team, Rope jumpingLūzuma punkts, Piedzīvojuma gars, Postnos,  Movement spontanius, Purva bridēji, Dabas brālība, Baltais kalns, Daba labaSkauti & gaidas, Streelnieks, Jaunsargi, Seek the simple, Triāda.  

Būs iespēja satikt zināmākos, jaudīgākos un erudītākos jomas pārstāvjus, lai iepazītos ar viņiem klātienē un izmēģinātu aktīvo tūrismu dažādās tā izpausmēs. 


PASĀKUMA RELAX OUTDOOR

Pasākums noslēgsies ar 100 ceļojuma stāstu ciklu sadarībā ar “Piedzīvojuma gars” un www.nomad.lv. Tās būs  sarunas pie ugunskura ar pētnieku Māri Olti, mednieku Jāni Kļaviņu, alpīnistu Kristapu Liepiņu, "Seek the simple" kustības aizsācēju Latvijā Lauru un Andi Arnicāniem, kā arī citiem ceļojuma pieredzes stāstu stāstniekiem.  Gadā ir 365 dienas, tikai vienā dienā tu varēsi nonākt kontaktā ar līdzīgi domājošiem no pilnīgi negaidītām dabā iešanas pusēm.  Nenogurdināmajiem hikingotājiem nakts trase un tūrisma aktivitātes tumsā. Pasākuma noslēgumā pārgājiens pa dzelceļa stigu kopā ar Movement Spontaneous līdz Ķeipenes Stacijai.