"Tūrisma salidojums" šī gada 8. septembrī notiks Ērgļu bijušās dzelzceļa stacijas teritorijā, kur šobrīd izvietots aktīvā tūrisma centrs "Ērgļu stacija", Stacijas ielā 1. Esam sagatavojuši nelielu aprakstu par nokļūšanu un nakšņošanu Ērgļos, lai veiksmīgāk varat plānot ceļojumu un piedalīšanos pasākumā.  

Kā nokļūt SALIDOJUMĀ

Ērgļu un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem lūdzam būt pretimnākošiem, palīdzēt viesiem nonāk galapunktā vai citādi uzlabot pilsētas atmosfēru, lai varam satikties Ērgļos arī citkārt.  Mūsu atvērtība un draudzīgā attieksme būs pamats jauniem un sirdi sildošiem notikumiem šeit.

PAPILDUS AUTOBUSS REISS RĪGA - ĒRGĻI:
8. septembris, atiešanas laiks 7:00 no rīta, iekāpšanas vieta - Esplanāde, pie katedrāles. Izkāpšana - Ērgļu stacija.
8. septembris, atiešanas laiks 22:00 vakarā, iekāpšanas vieta - Ērgļu stacija. Izkāpšana, Rīga, Esplanāde.

Biļešu iegāde uz vietas autobusā, bez iepriekšējas pieteikšanās.
Autobusa logā būs rakstīts: Tūrisma Salidojums.

CENA 6 EUR.

Lai arī kā gribētos jums ieteikt uz pasākumu braukt ar velosipēdu vai mērot ceļu kājām, šoreiz vispiemērotākais būs autotransports. No Rīgas jāmēro 100 km pa skaistu, līkumainu un noasfaltētu ceļu. Ja izvēlēsieties posmu caur Kangariem,  jārēķinās ar 8 km grants seguma. Visi ceļi ved uz Ērgļiem un ar viedo navigāciju atradīsiet piemērotāko no tiem. 

Ja izvēlēsieties sabiedrisko transportu, tad visērtākā iespēja ir starppilsētu autobuss. Biļetes varat iegādāties laicīgi, veicot pirkumu interenetā vai arī pirms autobusa atiešanas kasē/ autobusā uz vietas. Izvērtējiet autobusa kustība sarakstu maršrutā Rīga - Ērgļi un Ērgļi- Rīga. Pa ceļam protams iespēja satikt kādu līdzīgi domājošo vai tieši otrādi, brīnoties, kāpēc visi nav tūristi. Daži teic, ka Vidzemes augstienē pavasarais atnāk divas nedēļas vēlāk, bet rudens iezvanās divas nedēļas ātrāk. 

Ja visi striķi trūkst, pēc pasākuma, tuvākās pilsētas, kur autobusu un vilcienu kustība uz Rīgu aktīvāka, ir Pļaviņas, Koknese, Madona. Svētdienā papildus nokļūšana Ērgļi- Pļaviņas- Daugavpils.

Jums ir iespēja izmantot arī "Tūrisma salidojuma" autobusu, kas organizēts pasākuma apmeklētāju nogādāšanai līdz pašai Rīgai 8.septembra vakarā:  

Reisa laiki: 

- Atiet no Ērgļiem ( Stacijas iela 1) plkst. 23:59, 8.septembrī

- Pienāk Rīgā ( pie Stockman) plkst. 02:00, 9.septembrī

* Par biļešu iegādi savlaicīgi, sazināties ar organizatoriem. 

* Nakts pārgājiena dalībniekiem tiks nodrošināts autobuss no Ķeipenes dzelzceļa stacijas līdz Ērgļiem saullēktā. Autobusa ietilpība 51 vieta. 

Ja tomēr vēlies baudīt neatkarību un festivālā ierasties ar automašīnu, iesakām Tev pievienoties facebook Tūrisma Salidojuma grupai, kurā autovadītāji varēs sameklēt līdzbraucējus, bet auto meklētāji, iepazīties ar jaukiem šoferīšiem!

Pasākuma teritorijas tuvumā tiks nodrošināta autostāvvieta, kā arī pastāv iespēja auto novietot Ērgļu pilsētā bez īpašiem ierobežojumiem. 

Veicot attālumu no Rīgas, iesakām maršrutu,

Rīga - Ulbroka - Tīnūži - Lēdmane - Madliena - Ķeipene - Ērgļi, kura kopgarums ir 115 km. 

-  Rīga - Sigulda - Bērzkrogs - Vecpiebalga - Ērgļi, kura kopgarums 150 km. Ainavu cienītājiem. 

Par publiski pieejamiem stāvlaukumiem vai ieteiktajām auto stāvvietām ziņosim drīzumā, ievietojot informāciju šeit. 

Pasažieru vilciens uz Ērgliem pagaidām nekurē. Jums ir radusies jauna iespēja,  pārvietoties pa Ērgļi - Rīga dzelzceļa līniju ar kājām, velosipēdiem vai citiem "klusajiem" transportlīdzekļie, paturot prātā "GREEN WAY" ideju.  Ja ceļā satiekat kādu autobraucēju vai motociklistu, esat iecietīgi, jo viņi nezināja. 

Kur nakšņot Ērgļos

Telšu pilsētiņa

"Tūrisma salidojums" plānots kā vienas dienas pasākums, tomēr tā kā iespējams būsiet mērojuši garu ceļu un negribēsiet domāt un uztraukties par nokļūšanu mājās tās pašas dienas vakarā, pastāv iespēja apmesties telšu pilsētiņā pie Vecmuižas ezera, kas atrodas 200m attālumā no Ērgļu stacijas kompleksa, vai armijas apsildāmajās teltīs, kas būs stacionāri izvietotas noteiktā teritorijā netālu no pasākuma vietas. No pasākuma vietas uz telšu pilsētiņu vedīs norādes. Tā būs apsargāta,  tomēr aicinām savas mantas pieskatīt arī pašiem. Teritorijas galvenais apgaismojums ir ugunskurs, tādēļ neaizmirstiet par lukturīšiem, kaut arī mēness gaisma un zvaigžņu lietus ir septembra nakts pavadonis. Par labierīcībām un ūdens ieguves vietu būsim parūpējušies. 

Viesnīca "Ērgļi"

Viesnīca "Ērgļi" atrodas Rīgas ielā 31, Ērgļos. Pasākuma dalībniekiem tiek piedāvāta atlaide 10 %, ja par to ziņosiet viesnīcas darbiniekiem. 

Nakšnošana pie "radiem un draugiem"

Ja vēlaties naktsmītni "Bed &breakfast" variācijā, pieteikties šeit vai sazinoties ar organizatoriem