"Tūrisma salidojums" šī gada 7. - 8. septembrī notiks Ērgļu bijušās dzelzceļa stacijas teritorijā, kur šobrīd izvietots aktīvā tūrisma centrs "Ērgļu stacija", Stacijas ielā 1. Esam sagatavojuši nelielu aprakstu par nokļūšanu un nakšņošanu Ērgļos, lai veiksmīgāk varat plānot ceļojumu un piedalīšanos pasākumā.  

Kā nokļūt SALIDOJUMĀ

Ērgļu un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem lūdzam būt pretimnākošiem, palīdzēt viesiem nonāk galapunktā vai citādi uzlabot pilsētas atmosfēru, lai varam satikties Ērgļos arī citkārt.  Mūsu atvērtība un draudzīgā attieksme būs pamats jauniem un sirdi sildošiem notikumiem šeit.

Lai arī kā gribētos jums ieteikt uz pasākumu braukt ar velosipēdu, kas noteikti ir darāms un iespējams, vai mērot ceļu kājām, noteikti laba izvēle būs autotransports. No Rīgas jāmēro 100 km pa skaistu, līkumainu un noasfaltētu ceļu. Ja izvēlēsieties posmu caur Kangariem,  jārēķinās ar 8 km grants seguma. Visi ceļi ved uz Ērgļiem un ar viedo navigāciju atradīsiet piemērotāko no tiem. 

Ja izvēlēsieties sabiedrisko transportu, tad visērtākā iespēja ir starppilsētu autobuss. Biļetes varat iegādāties laicīgi, veicot pirkumu internetā vai arī pirms autobusa atiešanas kasē/ autobusā uz vietas. Izvērtējiet autobusa kustība sarakstu maršrutā Rīga - Ērgļi un Ērgļi- Rīga. Pa ceļam protams iespēja satikt kādu līdzīgi domājošo vai tieši otrādi, brīnoties, kāpēc visi nav tūristi. Daži teic, ka Vidzemes augstienē pavasaris atnāk divas nedēļas vēlāk, bet rudens iezvanās divas nedēļas ātrāk. 

Ja visi striķi trūkst, pēc pasākuma, tuvākās pilsētas, kur autobusu un vilcienu kustība uz Rīgu aktīvāka, ir Pļaviņas, Koknese, Madona. Svētdienā papildus nokļūšana Ērgļi- Pļaviņas- Daugavpils.

Ja tomēr vēlies baudīt neatkarību un festivālā ierasties ar automašīnu, iesakām Tev pievienoties facebook Tūrisma Salidojuma grupai, kurā autovadītāji varēs sameklēt līdzbraucējus, bet auto meklētāji, iepazīties ar jaukiem šoferīšiem!

Pastāv iespēja auto novietot Ērgļu pilsētā bez īpašiem ierobežojumiem. 

Veicot attālumu no Rīgas, iesakām maršrutu,

Rīga - Ulbroka - Tīnūži - Lēdmane - Madliena - Ķeipene - Ērgļi, kura kopgarums ir 115 km. 

-  Rīga - Sigulda - Bērzkrogs - Vecpiebalga - Ērgļi, kura kopgarums 150 km. Ainavu cienītājiem. 

Par publiski pieejamiem stāvlaukumiem vai ieteiktajām auto stāvvietām ziņosim drīzumā, ievietojot informāciju šeit. 

Pasažieru vilciens uz Ērgliem pagaidām nekūrē. Jums ir radusies jauna iespēja,  pārvietoties pa Ērgļi - Rīga dzelzceļa līniju ar kājām, velosipēdiem vai citiem "klusajiem" transportlīdzekļiem, paturot prātā "GREEN WAY" ideju.  Ja ceļā satiekat kādu autobraucēju vai motociklistu, esat iecietīgi, jo viņi nezināja. 

Kur nakšņot Ērgļos

Telšu pilsētiņa

"Tūrisma salidojums" ir divu dienu pasākums, tāpēc apmešanās iespējama telšu pilsētiņā pie Vecmuižas ezera (samaksa 5 EUR par telts vietu), kas atrodas 200m attālumā no Ērgļu stacijas kompleksa. No pasākuma vietas uz telšu pilsētiņu vedīs norādes. Tā būs apsargāta, tomēr aicinām savas mantas pieskatīt arī pašiem. Teritorijas galvenais apgaismojums ir ugunskurs, tādēļ neaizmirstiet par lukturīšiem, kaut arī mēness gaisma un zvaigžņu lietus ir septembra nakts pavadonis. Par labierīcībām un ūdens ieguves vietu būsim parūpējušies.

Gultasvieta

Iespēja pieteikties gultasvietai (5 cilvēki istabiņā) ar dušas telpu un labierīcībām. Kontaktpersona - Jana Bukovska, tel.nr. 29454804.

Viesnīca "Ērgļi"

Rīgas iela 31, Ērgļi, +371 29482053

Viesnīca “Jumurdas muiža“

Jumurdas muiža, Jumurdas pagasts, +371 64871791

Viesu māja “Palīgs“

Rīgas iela 4, Ērgļi, +371 29155503

Viesu māja “Vējkalna nams“

Vidzemes iela 9, Ērgļi, +371 28451377

Brīvdienu māja “Lapsalas“

“Lapsalas“, Ērgļu pagasts, +371 26565064

Brīvdienu māja “Upes Sausītes“

“Upes Sausītes“, Sausnējas pagasts, +371 29423342

Muzikālā sveču māja “Bumbiermuiža“

“Krāces“, Ērgļu pagasts, +371 29101200