Ērgļu dzelzceļa stacijā notiks tūrisma profesionāļu un entuziastu salidojums

Dabas pētnieks, ceļotājs un makšķernieks Māris Olte kopā ar biedrība “Zivju gani” 8. septembrī plkst. 12:00 aicina uz Aktīvā tūrisma centru “’Stacija”, kur notiks Latvijas tūrisma profesionāļu un entuziastu salidojums.

Tūrisma salidojumā ir paredzēta aktīvā tūrisma daudzveidības iepazīšana sapulcējoties vienas dienas izziņas pasākumā ar mērķi izglītot sabiedrību par jēgpilnu cilvēka uzvedību dabā, par videi draudzīgu paradumu izkopšanu un dabai draudzīga un aktīva dzīves stila veidošanu.

Pasākuma norises vieta ir bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perons jeb aktīvā tūrisma centrs “Stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir ideāls nebeidzamu izmēģinājuma un eksperimentu poligons pie dabas.  “Stacija” rada priekšnoteikumus tam, lai Ērgļi pēc gadiem pieciem kļūtu par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”.

Pasākuma pirmajā daļā, iepriekš piesakoties, ikviens interesents varēs doties pārgājienā, izmēģinot jaunus Vidzemes augstienes tai skaitā Ērgļu novada taku maršrutus.  Maršrutiem dažādas grūtības pakāpes un distances. Pārgājienus vadīs Latvijas labākie gidi. Speciāls pārgājiens izturīgākajiem dalībniekiem notiks nakts laikā, uzvarot 28 km distanci no Ērgļu stacijas līdz Ķeipene sdzlzceļa stacijai. Piesakies šeit.

Pasākuma laikā tiek organizēta vienas dienas nometne ar jaunsargu apmācības elementiem jauniešiem no 10- 18 gadiem. Pieteikties šeit.

Visas dienas garumā Ērgļu dzelzceļa stacijā notiks aktīvā tūrisma paraugdemontrējumi, izglītojošas profesionāļu un aktīvā tūrisma entuziastu lekcijas un diskusijas par aktīvā tūrisma tematiku.

Pasākuma ACTIVE daļa sola izmēģināt un iegūt jaunas tūrisma prasmes tādās disciplīnās kā šķēršļu pārvarēšana, orientēšanās, diska mešana, zipline nobrauciens, lēkšana ar virvi no pieklājīga augstuma, rāpšanās pa klinšu sienu, apgūstot alpīnisma tehniku, velo aktivitātes, laivošanas trikus, testējot velosipēdus un  elektrovelosipēdus, nūjas un jaunāko tūrisma inventāru. Atrodi sev vispiemērotāko veidu kā aktīvi pavadīt laiku dabā. Labākie Latvijas tūrisma organizētāji uz viena perona.

Vakara cēliens būs veltīts ceļojuma stāstiem un sarunām pie ugunskura, piedzīvojot dabā kopā ar dabas vērotāju, makšķernieku Māri Olti, kalnos kāpējiem: Kristapu Liepiņu un Jāni Ķimenieku, tūristu izmēģinātāju Rolandu Melbārdi, dēkaini kājāmgājēju Mārtiņu Kalnbērziņu, izaugsmes garu Ati Ķeņģi, daudzpusīgo Robertu Rubeni, dabā gājēju Rūdolfu Puķīti, purvu bridēju Kristapu Kiziku, ekspedīciju vadītāju Valdi Vītoliņu, alternatīvo ceļotāju  Nilu Aleksi, izdzīvotāju Rūdolfu Freiberg, piejūras ekspeditoru Mārtiņu Zvīdriņu, spontāno nakts pārgājienu organizētāju Matiju Babri, vedēju Mārtiņu Žagariņu un citiem tūrisma guru.

Pasākuma mērķauditorija ir ikviens aktīva dzīves stila piekritējs, tūrists, tai skaitā ģimenes, jaunieši un seniori. Pasākumā ceram vienuviet sastapt jaunsargus, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas dalībniekus, tūrisma un ceļojumu klubu biedrus, arī nūjotājus, riteņbraucējus, laivotājus, kalnos kāpējus, taku tūristus u.c. interesentus.

Organizatori pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija”, biedrība “Zivju gani”, kā arī “Aktīvā tūrisma centrs “Ērgļu stacija””. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Latvijas labākajām aktīvā tūrisma organizēšanas kompānijām tādām kā Eži, Hiking in Latvia, Lūzuma punkts, Piedzīvojuma gars, Post nos, Daba Laba, Sense of team, Braku takas, Triāde, Baltais kalns, Atklāj sevi, Pelēkais vilks, Movement spontanius, purvubrideji.lv, Alternative Traveller, Dabas brālība, 25 wolves, Skauti un Gaidas, Streelnieks.lv, Ropjumping.lv, Sigulda adventures, Jaunsardzes un informācijas centru u.c.

Pasākums norisināsies ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Ērgļu novada pašvaldības un Vidzemes tūrisma asociācijas finansiālu atbalstu, šajā gadā uzsvaru liekot uz aktualitāti, kas saistīta ar tūristu uzvedības paradumiem, popularizējot akciju "Cik ienes- tik iznes". Gada sākumā www.nomad.lv komanda savās izpausmēs nāca ar aicinājumu Latvijas ceļotājiem ievērot principu, ko ienes mežā, to iznes, gan braucot ar automašīnām vai velosipēdiem, ejot kājām vai laivojot. Dažādās tūrisma vietās uz atkritumu urnām tika izvietots akcijas logotips, kā arī veiktas izglītojošas aktivitātes bērnu un jauniešu nometnēs, lai uzsvērtu akcijas nozīmi un nepieciešamību. Raidījumu ciklā “Piedzīvojums dabā” 10 raidījumos tika attēlota akcijas galvenā ideja (http://www.nomad.lv/?p=10326). Tūrisma salidojums plānots kā akcijas pirmā gada noslēguma pasākums.

Word failu lejupielādē šeit

PDF failu lejupielādē šeit

Pasākuma afišu pilnā formātā iespējams aplūkot un lejupielādēt šeit (par publicēšanu lūdzam sazināties ar mums)

Plašākai informācijai

Inese Olte

Projekta vadītāja

Tālrunis: +371 29692200

Ē-pasts: inese.olte@gmail.com